Lead (Shielded) Screens

BEK Teknik - Parflex Firmasının, en yeni üyesi   Katlanabilir Kurşunlu ( Kurşun Korumalı)  Paravanlardır. Türkiye Atom Enerjisi laboratuvarlarında, Kurşun Panelleri üzerindeki Güvenlik Testleri tamamlanarak sertifikalandırılmış olan Paravanlar,  Radyodiagnostik Uygulamalar sırasında, Cihazlarının yaydığı X-Işınlarına karşı çok yüksek düzeyde bir koruma sağlamaktadırlar.

Clinical Use

  • CT ( Computerized Tomography ) Scanner’s Environment.  
  • Conventional and Digital X-Ray Rooms.
  • Angiography and Catheterization Labs.
  • Mobile X-Ray Practices (for Intensive Care / Neonatal Care and Patient Rooms).
  • Bone Densitometry Suits.
  • Mammography Rooms.

Main Products

  1. Kurşunlu ve Kurşun Cam Pencereli Katlanabilir Paravan Bu Paravan,185 cm yükseklik, her biri 50 cm’lik ve toplam uzunluğu 150 cm olan 3 adet Katlanabilir Kurşunlu Panelden oluşmaktadır. Hareket, özel bir Taşıyıcı Araba ( trolley) tarafından sağlanmaktadır. Panellerdeki Kurşun Kalınlığı 1mm veya 2 mm olarak üretilebilmekte ancak Pencere Camında ise, TAEK standartlarına uygun olarak 2.1 mm yoğunlukta Kurşun Malzeme kullanılmaktadır.
  2. Lead Shielded Screen. / Minor Radiological Applications. It also consists of 3 Folding Lead Panels each has a length of 50 cm ,giving an overall length of 150 cm . Height of the Screen is selectable , as 155 cm or 165 cm. Mobility is accommodated by a special Trolley. Lead Thickness,within Panels could either be selected 1mm or 2 mm for protection.
TOP
en_USEnglish
tr_TRTurkish en_USEnglish